PÄRNUMAA AJAKAVA

16. mai - maakonnakeskuse päev Pärnus

Vali endale sobiv aeg ja koht ning liitu meiega.

14:00 - 16:00

Empaatia kohvik ehk Vägivallatu suhtlemise töötuba

Pärnu Tiibeti budismi keskus, Akadeemia 5

18:00 - 18:45

Ahhaa keskuse teater

Pärnu Huub, Akadeemia 5

18:00 - 20:00

Arutelu ja üheskoos olemine

HUUB, Akadeemia 5 (asukoht muutunud)

Meiega liitub Jaak Roosaare, kes ürituse toetamiseks läbib rattal kõik neli maakonda.

19:00

Oikumeeniline ansambel ja Ester Murrandi solistid

HUUB, Akadeemia 5 (asukoht muutunud)

17. mail (toimumise aeg muutunud)

11:00 - 12:00

Rattaretk

Sõidame üheskoos kulgemise tempos. Sõitu alustame ja lõpetame Pärnu Keskraamatukogu juures

inimesed kaasa elamas

12. - 18. mai Pärnumaa

Vali endale sobiv aeg ja koht ning korralda ise üritus

13. mai

17:30 - 18:30

Lapsepõlvetrauma ja muusika Alexanderi tehnika pilgu läbi

Pärnu raekoda, Uus 3

Alexanderi tehnika õpetaja Cathy Sommer kutsub tasuta loeng-seminarile Pärnu raekojas.
Loeng tuleb muusika ja trauma seostest. Igasugune trauma jätab jälje närvisüsteemile. Muusika potentsiaal on olla tugevalt tervendav ja toetav, samas väljuvad paljud just muusikaõpingutest katkistena, nii kehaliselt kui vaimselt. Õnneks saab närvisüsteemi taasreguleerides tervenemisele kaasa aidata. Muusikal endalgi on see võim.
 
Muusikute seas läbi viidud küsitlused on näidanud, et üle poole vastanutest on viimase aasta jooksul kogenud valu mängimise ajal, kusjuures kolmandik neist tunneb valu sagedamini kui korra nädalas. Muusikud ise seostavad neid tervisehäireid suure töökoormuse, keerulise repertuaari ning ebastabiilse ja ebastandardse eluviisist tuleneva stressiga.
Milline on muusikuks õppimise teekond ja kuidas lapsepõlv seda mõjutab? Kas on võimalik kunsti teha läbi kehalise valu? Milline oleks maailm, kui lastele õpetataks muusikat süsteemselt traumateadliku ja psühhofüüsiliselt tervikliku käsitluse kaudu? Kuidas olla teadlik muusikakuulaja? Vaatame protsessi sellise nurga alt, et laval olev muusik kuulajale lähemale tuua.
Cathy Sommer on STAT-sertifitseeritud Alexanderi tehnika õpetaja Eestis, UK-s ja veebis. Väljaõppe on ta saanud aastatel 2017-2021 kolmes koolis New Yorgis (The Dimon Institute) ja Londonis (The Constructive Teaching Centre, The Alexander Teacher Training School). Tema eriline huvi, spetsiifilised oskused ja unikaalne kogemus on toonud tulemusi erinevate närvikahjustuste ja neuroloogiliste probleemide korral. Erapraksises töötab ta nii ärevuse, stressisümptomite, lihaspingete kui ülekoormusvigastustega, aga ka fokaalse düstoonia (muusiku käekramp), insuldi taastusravi, seljaaju vigastuste, Parkinsoni tõve, treemori, kroonilise valu, ATH ja düsautonoomia tunnustega. Oma töös aitab ta klientidel taastada nende organismi loomupärase võimekuse eneseregulatsiooniks ja tervenemiseks, tema töömeetodid on tugevalt traumateadlikud.

13. mai

18:30 - 20:00

Kõneklubi "Mida keegi ei õpetanud, aga oleks võinud.”

Forwardspace koostöötamiskeskus (Aida 7, Pärnu keskuse 4. korrus)

Igal aastal on maikuu kolmas nädal lapsepõlvetrauma teadlikkuse nädal – sel aastal pööratakse lapsepõlves kogetule tähelepanu 12.–18. mail 2025. Selle puhul oleme klubiõhtu vabalava pühandanud teemale “Mida keegi ei õpetanud, aga oleks võinud.”
Tule, kutsu sõber kaasa ja arutleme koos sel teemal! 
Saa osa ühest põneva ülesehitusega, isearenevast ja toetavast suhtlemisoskusi edendavast kogukonnast! ⚡️
Pärnu klubiõhtuid toetab oma ruumidega Forwardspace koostöötamiskeskus: https://forwardspace.ee/ 💚
✅ Tasu(ta):
Esimesed 2 klubiõhtut on alati tasuta. Tule ise ja haara sõber kaasa!
✅ Asukoht:
Pärnu kesklinn – Forwardspace koostöötamiskeskus (Aida 7, Pärnu keskuse 4. korrus). Martensi väljakult tulles, peaukse kõrval oleva liftiga otse ukse taha või trepist jala!
✅ Aeg:
13.05.2025 kell 18.30-20.00. Palun tule kohale veidi varem, et saaksime õigeaegselt alustada.
Enne tulekut kindlasti registreeri, et oskaksime kõigiga arvestada:
❗https://www.koneklubi.ee/parnu
 
⭐ Kellele on mõeldud Kõneklubi?
Sinule, kui sa soovid tõsta oma kompetentsi, end arendada, julgust kasvatada ning oma seltskonda rikastada.
 
⭐ Mis on Kõneklubi?
Kõneklubi on loodud eesmärgiga luua võimalus arendada avaliku esinemise oskust ja kasvatada julgust klubiõhtute vormis. Lisaks enesearenguvõimalusele pakkuda ka professionaalset ja harivat täiendust koolituste näol.
Sageli arvatakse, et avaliku esinemise oskus on vajalik vaid suure publiku ees esinejatele, kuid tegelikult on see oskus hindamatu ka igapäevaelus – näiteks oma mõtete selge esitamine koosolekutel, keeruliste vestluste juhtimine tööl või enesekindlus intervjuudel. Isegi igapäevased suhted, olgu see klientide, kolleegide või perega, muutuvad sujuvamaks, kui suudad oma sõnumit veenvalt ja enesekindlalt edastada. Just sellel põhjusel on loodud Kõneklubi kogukond.
 
⭐ Mida Kõneklubi pakub?
Kõneklubi loob sulle toetava keskkonna, kus saad end oma valitud tempos arendada – avaliku esinemise, kõnepidamise, suhtlemise ja mõtete väljendamise valdkondades. Lisaks saab klubiliige osa ka aegajalt toimuvatest asjakohastest koolitustest oma ala ekspertide poolt.
 
👋 Peatse kohtumiseni!
Kõneklubi eestvedajad
Kristina Põldots, Eva-Liisa Edela ja Sven Vaska
PS! Kui peaksid maja peal ära eksima või sul on mõni muu kiire küsimus, siis võta ühendust: +372 5816 0988 (Kristina); +372 5649 4182 (Eva-Liisa)

14. mai

17:30 - 19:00

Traumateadlikkuse infotund

Rajaleidja Pärnu esinduses (Pikk 16 B, Pärnu) 

Kutsume Sind traumateadlikkuse infotundi, kus tutvustame traumeeritud aju toimimist ning toome esile, miks on oluline märgata, mõista ja toetada inimesi trauma kontekstis – olgu selleks lapsed, noored või täiskasvanud.
Infotunnis räägime:
  • Mis on trauma ja kuidas see mõjutab aju ja närvisüsteemi.
  • Kuidas trauma võib avalduda käitumises ja suhetes.
  • Millised on esimesed sammud turvalise ja toetava keskkonna loomiseks.

 Täpsem info: Lea Mardik, Pärnu- ja Viljandimaa piirkonna juht, 56940743

15. mai

11:30 - 12:30

Musa Pesa laulu- ja muusikaring beebidele ja (väike)lastele

Väiksed sammud, Õhtu põik 4
Beebide ja väikelaste laulu- ja mänguringid toetavad lapse turvatunde, eneseväljenduse ja sotsiaalsete oskuste arengut, mis on olulised emotsionaalse vastupidavuse kujunemisel. Turvalises ja hoolivas keskkonnas koos laulmine, liikumine ja kontakt täiskasvanuga aitab luua kiindumussuhteid ning reguleerida lapse närvisüsteemi, vähendades seeläbi trauma kujunemise riski.
Lauluringi läbiviija Helina-Victoria Pilt on kogenud muusika- ja lauluõpetaja, beebiviipleja ja kahe väikse lapse ema. Tema laulu- ja mänguring Musa Pesa pakub regulaarseid võimalusi Pärnumaa väikelaste vanematel oma lastega teadlikult muusika kuulamise ja laulmisega algust teha.
Lapsepõlvetrauma teadlikkuse nädala raames pakub Helina-Victoria kõikidele uutele huvilistele tasuta mänguringi oma tavapärases doulastuudios Väiksed Sammud.

15. mai

Jaak Roosaare rattaretk

Toetab üritust rattasõiduga mööda Pärnumaad. Kui märkad, siis lehvita!

Vali endale sobiv aeg ja koht ning korralda ise üritus

Algata endale sobival ajal üritus lapsepõlvetrauma teadlikkuse nädala raames, anna sellest meile teada ja lisame selle info siia